Galactic Alliance
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ultimate Alliance for a United Galaxy

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

sevdiğim bir yazı

3 posters
YazarMesaj
Cos Dashit
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
Cos Dashit

Erkek

Char Info
Race: Human
Credits: 200000
Level:
sevdiğim bir yazı Left_bar_bleue21/21sevdiğim bir yazı Empty_bar_bleue  (21/21)

sevdiğim bir yazı Empty
MesajKonu: sevdiğim bir yazı   sevdiğim bir yazı Icon_minitimeC.tesi Kas. 15, 2008 12:45 am

Çok sevdiğim bir yazı olup starwars.gen.tr den alıntı yapılmıştır.

Malachor V’ten sonra Jedi Konseyi’ne sadece suçlanmak ve hemen sürgün edilmek için dönen tek kişi bendim.
Yıkıldım ama sinirlenmedim. Yıkıldım çünkü Jedi kendi hatasını itiraf edemiyordu. Belki de öğretileri çok uçtaydı, belki de neden bazı Jediların Mandalorian Savaşı başlarında hiçbir şey yapmamaktansa hemen harekete geçmelerini anlamaya çalışmalıydılar.
Konsey bizi ihtiyatsız ve savaşa aç olarak gösterdi. Bizi harekete geçiren ve istediğimizin karanlık taraf olduğunu söylediler.
Nasıl olurda Jedi Konseyi bizi eğer müdahale etmesek kesinlikle yenilecek olan Cumhuriyet’e yardım ettiğimiz için böyle bir şeytanlıkla kıyaslayabilir?
Artık farklı bir gözle bakmakta olduğum bu Jediların yüzlerini beni Coruscant’ta yargılarken gördüm. On iki Büyük Jedi Üstadı bile yüzlerindeki nefreti ve hiddeti saklayamıyordu. Karanlık tarafımızı besleyen duyguları. Belki de daha fazla Jedi’nin düzenden ayrılıp Sithlerin yeni Lordlarını izlemelerinin sebebi “Şefkatli ve açık görüşlü” Jedilardan gelen bu nefret ve cezadır.
Onların karanlık tarafa yenik düşmeleri bence Jedi Düzeni’nin öğrencilerini tüm doğrulara ve gizemlere karşı eğitmesinin başarısızlığıdır. Çünkü sadece tüm bilgiyi ve bakış açılarını bilge bir öğrenciye verirseniz o doğru yolu seçebilir. Eğer yapmazsanız mahrum edilmiş, yaramaz, aç kalbi tüm mantığı es geçen bir tutku besler ve en sonunda kendisinden saklanan şeyi aramaya kalkışır – iyi ya da kötü…
Ve şimdi ben, bir sürgün, yeni bir savaşın başladığı galakside dolaşıyorum, Jedilar ve düsturlarının kökünde yatan soyutlanmışlığın neden olduğu nefret ve ihanetin savaşı. Suçlu hissetmekten başka bir şey yapamıyorum ki bir zamanlar kanlı bir savaşın liderleri olan biz Jedilar şimdi birbirimize düştük Milyonlarca askeri zafer ve adalet lafları ile sürüklüyoruz ama bizi sürükleyen şey geçmişimizdeki yaralar ve intikam için duyduğumuz tutku.”

Bu alıntı Revan’ı izleyen genç bir Jedi’dan, savaşta Revan’ın gözde komutanlarından olan, Malachor V savaşını yaşayan ve Revan ile birlikte giden ama Mandaloryan Savaşları’ndan sonra karanlık tarafı reddedip geri dönen Jedi Sürgünü’nden yapılmıştır.
Karanlık tarafı seçenlerin sonsuz güç isteklerinin altında kendilerine göre köhnemiş olan sistemin düşünce tarzından farklı olabilmek yatar. Çünkü karanlığın cezbedici varlığı öylesine yoğun birşekilde etkiler ki, bir kalıbın içinde sıkışmaktansa Gücün bütün nimetlerinden yararlanıp, bütün kudretine sahip olma arzusu çeker onları. Bu güç etik değerleri olmayan, kötülükle, nefretle ve acıyla yoğrulmuş bir silahtır Jedilara göre, Sithler içinse düzenin ta kendisidir.
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Race: Mandalorian
Credits: 197000
Level:
sevdiğim bir yazı Left_bar_bleue20/21sevdiğim bir yazı Empty_bar_bleue  (20/21)

sevdiğim bir yazı Empty
MesajKonu: Geri: sevdiğim bir yazı   sevdiğim bir yazı Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 12:30 pm

kotor 2 deki exile dı di mi bunu yazan? ezik falan ama kral adamdır Very Happy

Ayrıca;

Cos Dashit demiş ki:
Bu güç etik değerleri olmayan, kötülükle, nefretle ve acıyla yoğrulmuş bir silahtır Jedilara göre, Sithler içinse düzenin ta kendisidir.

cw, sw ve hatta komple eu nun özünü içinde barındıran bi cümle. Way beah! Dark side damarlarım kabardı auahuaha
Cos Dashit
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
Cos Dashit

Erkek

Char Info
Level:

sevdiğim bir yazı Empty
MesajKonu: Geri: sevdiğim bir yazı   sevdiğim bir yazı Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 5:45 pm

evet burakçım yazan exile. adam gerçektnen ne kadar güzel özetlemiş olayın ruhunu. Palpatine ustanın dediği gibi :

İyilik bir bakış açısıdır.Kötülükte öyle...
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Level:

sevdiğim bir yazı Empty
MesajKonu: Geri: sevdiğim bir yazı   sevdiğim bir yazı Icon_minitimePtsi Şub. 16, 2009 3:12 pm

Neye göre iyi, kime göre kötü?

Yeni gelen elemanlar başka şeyleri öğrenmesinler, kendi kararlarını veremeyerek yüksek rütbelere rakip olmasınlar, beyinleri yıkanıp konsey ne derse onu yapsınlar diye 3 yaşından itibaren insanların beyinlerinin yıkanması, hatta yüksek yaşarda güç eğitimine gelen insanların gerçek hayatı tanıyabilmiş olmaları bahane gösterilerek kabul edilmemesi mi iyi?

Demokrasi, cumhuriyet, eşitlik vs.. gibi laflar ettikten sonra, "konsey ne diyosa doğrudur, konseyin dediklerine uymuyosan defol git!" tarzı bir anlayışı hiç utanmadan uygulayan sinsi jedi ların gizliden gizliye içlerinde barındırdıkları ego mu iyi?

"Karşında bir sith olsa ne yapardın?" sorusuna, saçma sapan galaksi çıkarlarını belirterek "hiç düşünmeden öldürürdüm" diye cevap veren, halbuki bunun yerine "oturup onun neler hissettiğini ve neden bu yola saptığını sorup fikir alışverişinde bulunurdum" demeyi aklından bile geçiremeyecek kadar beyni yıkanmış bir düzen.. Bu mu iyi?

Düşünün ki bu düzen, sözde galakside barışın ve cumhuriyetin koruyucuları..

Düşünün o galaksinin halini..

Düşünün o cumhuriyet in halini..

Sonra karar verin bakalım Sidious un yaptıkları uzun vadede iyi miymiş, yoksa kötü müymüş? Kime göre, neye göre..
Mst. Marcus Cornelius
Grand Master of the Jedi
Grand Master of the Jedi
Mst. Marcus Cornelius

Erkek

Char Info
Level:

sevdiğim bir yazı Empty
MesajKonu: Geri: sevdiğim bir yazı   sevdiğim bir yazı Icon_minitimePtsi Şub. 16, 2009 7:36 pm

lan adam galaksini bi tarafına kodu. tamam cumhuriyet düzeni melek değildi de sidous'ta az ipip atmadı galaksiyi. yazdırtma bana burda adamın icraatlarını.
https://galacticalliance.yetkin-forum.com
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Level:

sevdiğim bir yazı Empty
MesajKonu: Geri: sevdiğim bir yazı   sevdiğim bir yazı Icon_minitimePtsi Şub. 16, 2009 7:57 pm

uzun vadede dedim abi zaten.

bana göre ileride ne gibi etkileri olacağını düşünmeden (ve görmeden) tek bi adım atmamıştır sidi.

yaz icraatlarını, eminimki hepsinin bir amacı vardı. Günü kurtarmak için değil ama 10 yıl sonrası için, 100 yıl sonrası için..

Sonuçta lüzumsuz yere insanlara kötülük yapıp zevk alan bi adam değil. Ama eğer resmin bütününe bi faydası olacaksa içinde milyonlarca insanın yaşadığı koca gezegenleri patlatmaktan da çekinmez o ayrı konu. Dediğim gibi, neye göre iyi kime göre kötü..
Cos Dashit
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
Cos Dashit

Erkek

Char Info
Level:

sevdiğim bir yazı Empty
MesajKonu: Geri: sevdiğim bir yazı   sevdiğim bir yazı Icon_minitimePtsi Şub. 16, 2009 8:59 pm

dartım tivilaytımın jedi damarları kabarmış Smile
Mst. Marcus Cornelius
Grand Master of the Jedi
Grand Master of the Jedi
Mst. Marcus Cornelius

Erkek

Char Info
Level:

sevdiğim bir yazı Empty
MesajKonu: Geri: sevdiğim bir yazı   sevdiğim bir yazı Icon_minitimePtsi Şub. 16, 2009 10:00 pm

abi dark side zaten pure evil demek değil. amaçsız yere kafa kesip kelle koparmak fln. dooku fln mesela tam bi ideolojik adamdı. sidious'un olayı çok daha farklı bence. galaksinin yararını düşündüğünü hiç sanmıorm açıkçası.
https://galacticalliance.yetkin-forum.com

sevdiğim bir yazı
1 sayfadaki 1 sayfası