Galactic Alliance
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ultimate Alliance for a United Galaxy

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

House of Citizens

YazarMesaj
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Race: Mandalorian
Credits: 197000
Level:
House of Citizens Left_bar_bleue20/21House of Citizens Empty_bar_bleue  (20/21)

House of Citizens Empty
MesajKonu: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeCuma Ocak 02, 2009 8:13 pm

Göreve başlamadan nasıl bir sistem dahilinde oyunu oynayacağınızı açıklayayım.

Konuyu biliyorsunuz zaten. Kendi attığım her mesajla birlikte, akademi kuşatmasıyla ilgili önemli detayları size bildireceğim. Temponuzu ona göre kendiniz ayarlarsınız..

Hadi bakalım başlıyoruz..

--------------------------------------

Ufak bir askeri nakil gemisindesiniz. 3 jedi ve onlara eşlik eden 4 ashoka özel birlik komandosu.. Grand Master ın önünde bir hologram beliriyor.

"Usta jedi, ben Albay Javeen Strelok. Corulag 3. bölge komutanı. General Felron gelene kadar kuşatma komutası benim sorumluluğumda. Senatör Grail Svafe tarafından size ve ekibinize 1. sınıf izin dahiline rapor vermekle görevlendirildim.

Yaklaşık 1 saat kadar önce Akademi yönetim kuruluna ilk koşulsuz teslim çağrısı yapıldı. Ancak tahmin edeceğiniz gibi, olumlu sonuç alınamadı. Fighther larımız Akademi etrafında güvenlik uçuşlarına başladı. Ayrıca Corulag da konuşlanmış tüm askeri birlikler akademiye doğru harekete geçti.

Bildiğiniz gibi, Akademiden hiçbir somut isyan girişimi olmadı. Sadece aldığımız istihparatlar ışığında ve senatonun verdiği ani karar neticesinde böyle bir harekata giriştik. Dolayısıyla bu işi bir an önce sonlandırmazsak Ashoka sistemi Corulag ı kaybedebilir. Çünkü halkın gözündeki "okulu basan asker" imajını bir daha asla düzeltemeyiz.

Ancak geniş çaplı bir saldırıyı da göze alamayız. Çünkü sivillerin gözünde karşımızdakiler sadece öğrenci.. Yüksek oranlarda can kaybı, kabul edilemez...

Akademi yönetimi ise bu durumu kendi çıkarları için kullanmaya çalışıyor. Harekat başlayalı henüz 1 saat olmasına karşın dışarıya bilgiler sızmaya başlamış durumda. Yaklaşık 10 dakika önce holo ağ kullanılarak, Ashoka sistemini lanetleyen, bizi öğrenci katili ve korkak olarak gösteren mesajlar yayınlanmaya başladı.

Senatör Svafe size ayrıca şunu bildirmemi istedi: Senatoda büyük bir telaş var. Bu operasyonun uzun sürmesi veya başarısızlıkla sonuçlanması halinde Ashoka sisteminin dağılacağı korkuları fısıldanmaya başlandı..

Tek umudumuz sizsiniz. Sabaha kadar yönetim kurulunun kilit üyelerini etkisiz hale getirip şartlarımızı kabul etmeye zorlamalısınız. Bu mesajdan sonra harekatın güvenliği açısından sizinle her türlü iletişim kanalını kapayacağız. Güç sizinle olsun.."

Akademiye nasıl sızacağınızı, tam olarak neylerle karşılaşacağınızı falan daha belirleyemedim. Bir planınız olduğunu bilerek ve o planın ne olduğuna çok fazla değinmeden kendi aranızda rp yapabilirsiniz. Bende en geç yarına kadar oyunu iyice kurarım.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeCuma Ocak 02, 2009 8:35 pm

Antelas oturduğu yerde ustası kadar sakin değildi. Bir sorun vardı. O kadar açık hissediyordu ki. Ellerini kavuşturmuş zihnini çalıştırıyordu. Sonunda dayanamayarak üstadının kulağına eğildi. Bir eliyle ağızını kapatıyordu. Komandoların eğitiminin iyi olduğundan emindi.

"Efendim bunda bir terslik var. Okul bir isyan belirtisi göstermemiş ama senato nerdeyse orduyu buraya yığıcak. Bu organize bir işe benziyor. Kimsenin haberi olmadan çok seri bitirmeliyiz işimizi. Ordu bile bir hamle yapamamalı. Sizce?"

Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeCuma Ocak 02, 2009 8:59 pm

Aynı titzlikle kimsenin duyamayacağı bir ses tonu ile.

Evet öyle olmalı lakin bu görevde ayrılmalı ve içeri sızmalıyız.Yanımızda asker olmadan olmalı bu iş asker olursa sorun çıkar ama tek olursak sorun çıkmaz.Gerimizde bırakmalıyız onları.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeCuma Ocak 02, 2009 9:17 pm

Antelas kayıtsız bir surat ifadesi taşıyordu. Komandolar konuşmaya kayıtsız görünüyorlardı. İkinci görevi ilkinden daha fazla kelebek doldurmuştu midesine.

"Efendim. Sanırım genç jedi yanımızdayken bunu başarmamız pek mümkün değil. Komandolarda bizimle. İçeride ateş gücü gerekebilir. Hoş içeride saber'ımı bile kullanmak istemiyorum. Sonuçlar dehşet verici olabilir. Bizim yerimize bir senatör göndermeleri gerekirdi. Bence senatoya rapor vererek güvenlik uçuşlarını durdurtun ve sadece koruma çemberi şeklinde akademiyi sardırtın. İçerideki her türlü haberleşmeyi kesmeli ve onları tamamen izole etmeliyiz. Onları fiziki olarak değil halkın gözünde bitirmeliyiz. Üzgünüm efendim ama bunun tek yolu bu. Aksi takdirde..."

Olucakları düşününce Antelasın aldığı eğitim bile onu soğukkanlı tutmaya yetmiyordu.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeCuma Ocak 02, 2009 9:25 pm

O halde genç jedila kalır komandolar biz gireriz içeri o dediğin tedbirleri genç jedi alır yada senle beraber genç jedi alır bende ufak bir konuşma ziyareti yaparım.

Yada sızmalı birimiz içeri diğerimizde konuşmacı olarak girmeliyiz ve işler kötü giderse birimiz diğerimize yardım eder.
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Level:

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePaz Ocak 04, 2009 3:41 pm

Hiçbir şey anlamıyorum ki diyaloglarından asfgasd

Bir planınız var zaten. Ve bu planı siz yapmıyorsunuz, bu plan sizin önünüze konuluyor. Sıfırdan plan yapmaya kasmayın plz aldığınız emirler var. Çağkan a da dedim senatoya bağlısınız siz, hele de böle kritik bir durumda ufak kişisel insiyatifler dışında senatonun emirlerine karşı gelemezsiniz. Daha doğrusu benim oyunumda böle bişey yok, isterseniz bu görevde dark side a bile geçebilirsiniz yada Jarjar ı arayıp yardım isteyebilirsiniz size kalmış.

Harekatı baştan organize etmek gibi bir opsiyon yok. Mevcut şartlarda ne yapacağınıza ise siz karar verebilirsiniz tabiki. Ancak bu durum benim yapacağım oyun planına da doğrudan etki edeceği için bir an önce kararlaştırın plz.

Mecvut durumu açıklayayım tekrar. Senatonun gözetiminde Ashoka Askeri Brliği'nin yaptığı harekat planının kilit noktasını oluşturuyorsunuz. Size verilen emirler, içeriye gizlice sızıp yönetim kurulunu anlaşmaya zorlamak. Akademiye nasıl sızacağınız falan belli, önünüzdeki planda yazıyormuş gibi oynayın plz.

Bi de çağkan öle bir yazmış ki sanki Akademi harbiden ve sadece ilim irfan yuvası asfasgf yok olm öle bişey. Somut bir isyan belirtisinden kastettiğim şey direkt olarak silahlı mücadele. Yoksa adamların rejime çok yoğun ve sert bi tepkileri var okul ve öğrenciler olaraktan. İmparatorluk zamanında altın dönemlerini yaşamış olmaları da bunda büyük etken tabi.

Hadin bakalım bekliyorum.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePtsi Ocak 05, 2009 3:26 pm

Dacty de bu konuşmaları tepkisiz bir şekilde dinledi. Usta Arnando'ya dönerek bir emir veya yol gösterme bekledi.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePtsi Ocak 05, 2009 6:17 pm

"Elimizden geleni yapalım üstad hızlı ve sessiz."

Tekrar eski rahat pozisyonuna geçti. Elini saber'ına atıp inişi bekledi.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePtsi Ocak 05, 2009 6:23 pm

İçeriye sızmamız lazım.

Askere dönerek

Komutan bize rapor verin sızılabilir yerler hakkında.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePtsi Ocak 05, 2009 7:31 pm

Maulsel bu konularda acemiydi hiç bir göreve çıkmamıştı bir ustalarına bakıyor bir de

binaya sonuçlarını bilmiyordu ama kendine ve usalarına güveniyordu bu görev zora

benziyordu ama onun felsefesi zor yapılabilir imkansız biraz zaman alır bunu

hatırladı ve ve komutana baktı.
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Level:

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeÇarş. Ocak 14, 2009 10:24 am

Albay Strelok raporuna Master Arnando nun yönlendirmesiyle devam ediyor..

"Dikkati sizden uzağa çekmek için 15 dakika sonra hafif topçu ateşi ve etkisiz bir saldırı başlatılacak. Bu sayede içinde bulunduğunuz nakil gemisi sizi akdemiye yaklaştıracak.

Akademi ile eski House of Citizens merkezi arasında, yapımı Darkness ın imparatorluğuna kadar dayanan eski bir geçit var. Politik baskılardan ötürü merkeze askeri giriş yapamıyoruz, ancak akademi ile merkez arasındaki geçite başka yollardan da ulaşabilirsiniz.

Akademi içerisindeki bir ajandan çok daha önceleri aldığımız bilgilere göre, akademi yakınlarındaki bir bina bu geçitin tam üzerine inşa edilmiş. Yanınızdaki komando ekibinin patlayıcı uzmanı ve teknik ekibi, bu gizli geçite giriş yapmanızı sağlayacak.

Geçit içerisinde herhangi bir direnişle karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Ancak geçidin akademiye açılan kapısı şifreli bir güvenlik sistemiyle korunuyor. Bunun için içerideki ajanımızı görevlendirdik.

Tam olarak -burada biraz duraklıyor- 45 dakika sonra kapıyı sizin için açacak. Fakat kapı en fazla 10 dakika açık tutulabilir. Aksi halde bir alarm devreye girecek.

Bunlar yetmezmiş gibi, akademinin iletişimini kestiğimiz için kendi ajanımızla da bağlantı kuramıyoruz. Umalımki başarılı olup kapıyı sizin için açabilsin. Yoksa tüm bu planlar boşa gider..

Geçit zaten direkt olarak İdare Binasına açıldığı için içeride yön sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Yönetim Kurulu üyelerini etkisiz hale getirin. Canlı olarak...

Başka sorun yoksa görevime dönmek istiyorum efendim.."

En son Mandalore tarafından Çarş. Ocak 14, 2009 7:21 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeÇarş. Ocak 14, 2009 1:33 pm

Master Arnando Albaya

Gerekli hazırlıkları en kısa zamanda tamamlayınız hazır olduğumuz an iniş yapacağız.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeÇarş. Ocak 14, 2009 2:24 pm

Dacty hamdı ve heyecanlıydı. Pek de düşünmeden söyledi.

"Ben hazırım Üstat'ım."
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeÇarş. Ocak 14, 2009 2:35 pm

Antelas gülümseyerek padawanın kulağına doğru eğildi.

"Hazır ve sessizsin padawan. Bu görev hiç kolay olmayacak. Boşa açılan bir lightsaber istemiyorum anlaşıldı mı?"

Doğrularak yerine yerleşti. Göreve sadece bir kaç dakika kaldığını bilmek içinde basit bir heycan uyandırıyordu. Bir süredir yaptığı meditasyon işe yaramışa benziyordu. Sakince inicekleri anı bekledi.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeÇarş. Ocak 14, 2009 4:40 pm

Maulsel öylece sakn bir şekilde bekliyordu nede olsa bu ilk göreviydi içinde bir heyecen vardı bir anda ''Ohh...'' çekti vede etrafına bakındı.
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Level:

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeÇarş. Ocak 14, 2009 7:32 pm

Akademi çevresindeki binalar boşaltılmış durumda. Kendinizi sadece hayaletlerin yaşayabileceği sessiz bir bölgede buluyorsunuz..

Kuzeyden akademiye doğru yaklaşıyorsunuz.

Albay ın söylediği gibi 15 dakika sonra top ateşi başlıyor..

Havadaki devriyeler gezegenden yansıyan ışıkların üstünde süzülüyor. Devasa araçların ritmik gürültüleri kanınızı kaynatıyor..

En fazla 5 kilometre ötenizde, muazzam bir gösteri yapılıyor sanki.. Havayı yarıp geçen rengarek lazerler, yıldızları ayağınıza indirircesine yağan füzeler, gözlerinizi parlatan patlamalar ve göğe ulaşmak için sabırla uzanan dumanlar..

Savaş..

Etrafınızdaki herşey o kadar sanatsalki..

En azından yanınızdaki komando birliği için..

Koordinatları verilen, akademinin dışındaki hedef binanın girişinde dururlarken, tek kelime bile etmeden bu muhteşem manzarayı izliyorlar..
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Level:

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 4:58 pm

ladies?
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 5:47 pm

"Ne manzara ama" dedi Dacty. Daha önce de patlayan blasterlar görmüştü fakat bunun gibisini hiç görmemişti.Manzaraya bakarak Ustalardan bir emir bekledi.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePerş. Ocak 15, 2009 8:17 pm

Savaşın sesleri ve görütüleri sadece karmaşa gibi görünüyordu. Bitmesi için savaştıkları bir karmaşa. Dumanlar, patlamalar ve aniden ortaya çıkan renk tayfları ona sadece sönen hayatları anlatıyordu. Dumanlar sadece geleceğin umut ışığını gölgeliyordu. Yanındaki komandoların büyülenmişliğine bakarak onlar için ifade ettiği anlamı düşünmeye çalıştı. Gözlerini onların üstünden ayırmadan üstadına hitap etti.

"Efendim?"
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Level:

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePtsi Ocak 19, 2009 9:35 pm

Karakter kağıtlarınızı güncellemere göre düzenlediğiniz zaman görev devam edecek.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeSalı Ocak 20, 2009 8:28 pm

Evet başlıyoruz partiye

Lazerlerin eşsiz uyumunu izlerken etrafı göz ucuyla süzdü.Artık başlama vaktiydi başını salladı son sözünden sonra
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Level:

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 6:01 pm

Teknik Komando Birliği Grand Master ın emriyle beraber binaya giriş yapıyor. Ardından da jedi lar geliyor.

İçeriye girdiğinizde direkt olarak en alt kata yönelen komandolar, hedef bölgeyi elleriyle koymuş gibi buluyorlar. Bodrum katındaki ufak bir odanın duvarı, patlayıcı kullanılmasına gerek kalmadan saniyeler içinde indiriliyor..

"Her zaman gürültü yapmamıza gerek yokmuş." diye ekliyor bir komando, başka bir arkadaşına bakıp. Aralarında biraz gülüştükten sonra duvarda oluşturdukları ufak geçidin sağına ve soluna geçip pozisyon alıyorlar. Ve gelecek emirleri beklemeye başlıyorlar.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 9:49 pm

Arnando tünele doğru yürümeye başladı.Beraberindeki jedilar da onu takip ediyordu.Askerlere dönüp

artık partiye başlayabiliriz

dedi.Ve yürümeye devam etti.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 9:13 pm

"Nasıl emrederseniz Üstad."

Kaslarını gererek lightsaberını eline aldı. Yüzünde içten bir gülümsemeyle askerlerin peşine takıldı.
Misafir
Misafir

House of Citizens Empty
MesajKonu: Geri: House of Citizens   House of Citizens Icon_minitimePtsi Şub. 09, 2009 11:25 am

Maulsel ustasının arkasında ilerliyordu ikide bir arkasına bakıyor her an bir şey çıkabilirdi arakalarından ilerlemeye devam ediyorlardı.Maulsel heyecanlıydı nede olsa bu ilk göreviydi ne olacağı bilinmiyordu veya bu işin arkasındakilerin kim olduğu Sithlermi yoksa Mandolarianlarmı büyük bir kaos vardı her türlü şey olabilirdi belki hem Sithler hem Mandolarianlarda olabilirdi bu isyanı kimin yaptıklarını bulacaklardı.Tabikide geç olmadan...

House of Citizens
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» House of Citizens