Galactic Alliance
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ultimate Alliance for a United Galaxy

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Mace Windu kimdir?

4 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 5:51 pm

Mace Windu kimdir? Mace_windu

Unvanı:Jedi üstad
Gezegeni:
Türü:İnsan
Cinsiyeti: Erkek
Boyu:
İlgili Kurumlar:Jedi Konseyi
Canlandıranlar:Samuel L. Jackson

Mace Windu Yıldız Savaşları yeni nesil serilerindeki önemli karekterlerden biridir. Mace Windu Jedi Konseyindeki 12 jedi ustasından biridir. Usta Yoda gibi Mace Windu da çok bilge bir Jedi'dir. Jedi Konsyinde büyük saygı görür.Yoda'dan sonra en çok bilge ve saygı gören kişidir.
Klon Savaşlarının başında,geonosisdeki arenaya Obi-Wan'ı ve Anakin'i kurtarmaya gelen jediların başıydı.Geonosis'e gelen 200 tane jedidan çok az kurtulan kişilerden biridir.Arenada,ayrılıkçıların tuttuğu bir ödül avcısı ve galakside çok korkulan ve güçlü bir adam olan Jango Fett ile karşılaşmış,dövüşten galip çıkıp,ödül avcısının hayatına son vererek,şu ana kadar öldürmüş olduğu herkesin cezasını çekmesini sağlamaıştır.
Klon Savaşlarının sonunda Anakin Skywalker tarafından Sith Lordu olduğu anlaşılıp şikayet edilen Palpatine'i tutuklamaya gitmiş.yanınada ; Kit Fisto, Agen Kolar ve Sease Tiin'i alarak Senatörü tutuklamaya gitimiştir.Ama senatör gizli kılıcını çıkarıp birden darth sidious kimliğine bürünmüş ve üç jedi'ı da öldürmüştür.3 jedi da karşılık verme vakti bile bulamamıştır.Mace Windu,uzun bir savaş sonunda galip çıkmış ve Sidious'un kılıcını düşürmüştür.Ama Sidious'un marifati güç konusunda da vardı ve yıldırımları Mace!e yolladı.Mace bütün gücünü kılıcına vererek,ona yıldırımlarını geri yollamıştır.Tam Sidious'un hayatına son vericekken Anakin Skywalker meydana gelmiş,duruma müdahale etmiş ve Mace'in elini keserek savunmasız bırakmıştır.Sidious'un yıldırımları Mace'in vücuduna nüfuz etmiş ve Sidious Mace'i camdan aşağı doğru şehrin uzaklarına yollamıştır.

çOK özür dilerim ama yeterli bilgi bulamadıgım için eksik kaldı eksik kalan yerler hakkında bilgisi olan varsa bana pm atsın bende düzelteyim... Sad

En son tarafından Salı Şub. 05, 2008 6:12 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Mst. Marcus Cornelius
Grand Master of the Jedi
Grand Master of the Jedi
Mst. Marcus Cornelius

Erkek

Char Info
Race: Human
Credits: 200000
Level:
Mace Windu kimdir? Left_bar_bleue21/21Mace Windu kimdir? Empty_bar_bleue  (21/21)

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 6:11 pm

konseyde 12 usta var Smile
https://galacticalliance.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 6:12 pm

hemen düzelteyim aklımda 10 die kalmış Smile
Aurion
Sith Lord
Sith Lord
Aurion

Erkek

Char Info
Level:
Mace Windu kimdir? Left_bar_bleue20/21Mace Windu kimdir? Empty_bar_bleue  (20/21)

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 9:40 pm

bizim burak ın muhtemelen geçmiş hayatlarından birisidir bu mace windu Very Happy:D:D:D:D:D Razz:P
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 9:45 pm

Adam vapaadı geliştirdi sidiosu yendi vapaadla sidiostaki öfkeyi ona karşı kullandı mübarek adamdı ama öldü.
Aurion
Sith Lord
Sith Lord
Aurion

Erkek

Char Info
Level:
Mace Windu kimdir? Left_bar_bleue20/21Mace Windu kimdir? Empty_bar_bleue  (20/21)

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 9:48 pm

yaaa nereye yeniyo ALLAh aşkına. neredeyse gezegenin dışına fırlattı lightning ile hala vaapad diyon ali ya... adam elektrik santraline döndü...
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 10:02 pm

elektirik santraline dönmeden evvel nolduğunuda yaz ıııııı bn yaşlıyım vurma abi vurma diyodu sen şimdi o oyundu dersin bu uzar gider neyse kapatalım bu konuyu
Cos Dashit
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
Cos Dashit

Erkek

Char Info
Level:
Mace Windu kimdir? Left_bar_bleue21/21Mace Windu kimdir? Empty_bar_bleue  (21/21)

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 10:12 pm

sisous ve mace düeli yoruma çok açık bir düel o yüzden hiçbir şey söylemeyeceğim. her taraf kendi adamını tutacaktır normalde.

Ama windu bana göre malın tekiydi. AOTC de sen tut jedileri sahanın ortasında çember yap. hay ben senin aklına ne diyim. Adamda stratejinin ğ si yok. o kadar kötü anla artık. Bide dayı dayı tavırlar ah ben ne diyim.

bu arada palpi topunu ampul yapar templeyi aydınlatır o ayrı mevzuu Twisted Evil
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 10:15 pm

orası dpğru palpi maceden akıllı . mace görev adamı git mace gel mace başka anlamaz Very Happy
Mst. Marcus Cornelius
Grand Master of the Jedi
Grand Master of the Jedi
Mst. Marcus Cornelius

Erkek

Char Info
Level:

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeSalı Şub. 05, 2008 10:19 pm

bu tartışma bitmesssss... pıreşisssss
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 9:02 am

nce windu ya hakkını vermek lazım abi adam çok pis dize getirdi palpiyi haa palpi daha güçlümü evet windu mal mı onada evet ama teknik ve güç olarka kimin daha üstün olduğunu gördük hepberaerce...fiorum ben...
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 11:02 am

darth vader girmeseydi araya ben görürdüm palpatini Very Happy

sonuçta kimin daha çok şey bildiği değil kılıç konusndaki ustalığı sonucu belirler Very Happy
Cos Dashit
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
Cos Dashit

Erkek

Char Info
Level:

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 11:22 am

adam 4 tane jedi masteri 30 sn de patates etti. Bunu görmüyosunuz. winduya rol icabı yenildi. bi onu görüyorsunuz. Karanlık tarafın stili varken karanlık taraf çakması vaapad la bi halt yapılamaz.
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 11:29 am

.......

anakin araya girmeseydi mece palpatini döverdi rol icabıyla neyi kast ettin anlamdım ....

bu arada sidous hangi stili kullanıyor vaapad dan iyi olsun merak ettim?

En son tarafından Çarş. Şub. 06, 2008 11:47 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 11:34 am

tengricim önce saygılı ol bncecnm kardeşim sonra kritiğini yap derim ben....

Ha ceyhun abi o konuda bnm fikrim sudur şimdi palpinin kudreti tartışılamz abi adam yodayı kepazeye çeirmiş adam sonuçta ama windunun tekniği ve gücüde tartışılmaz yani dimi ama...?
Cos Dashit
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
Cos Dashit

Erkek

Char Info
Level:

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 12:28 pm

Tengri dövmekle neyi kastediyosun bende anlamadım Smile orda güçsüz gözükmesi lazımdı çünkü anakini kendi yanına çekmesi gerekiyordu. Winduyu indiren bir sidious göze pek hoş gelmezdi.

Bu arada sidious atarunun saplamalar ve geniş ataklarının eklenediği Sith versiyonunu kullanır.
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 12:36 pm

Nıhahhaa Twisted Evil işte sith mantığı nce bu konu burda kapanır arkadaş...Helal..
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 12:48 pm

indirmesine gerek yok dövüşe devam etnmesi yeterdi kendini büyük bir tehlikeye atmış oldu orada....

oyüzden bana pek inandırıcı gelmiyor.... rol yapıyor olması
lighthin atarken rol yapıyor olabilir ancak aklı selim hiç kimse son savunma silahını bırakmaz....
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 12:50 pm

ben çekiliyorum tartışmadan... Very Happy
Cos Dashit
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
Cos Dashit

Erkek

Char Info
Level:

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 2:48 pm

Sithlerin en büyük özelliklerinden biride geleceği görme kabiliyitleridir. Jediler gibi karanlık taraf geleceği gölgeliyor felan gibi gevelemezler. sidiousun jedi orderın canına ot tıkamasındaki en büyük etken bu özelliği ile birlikte gördüğü olayları değerlendirerek kurduğu stratejidir. Sadece görmek yeterli değildir. Gördüğünü aynı zamanda yorumlamalısında.

Geleceği sezerken çeşitli ihtimaller gözükür. Çünkü gelecek dinamiktir. Ancak bunu yönlendirmek senin elindedir. Sidious belkide mace yi yenerse anakinin onu öldüreceğini görmüştür. Belkide bu yüzden o numaraları yapmıştır. Bence sen bi ara kitapları da oku. Bu konular ile ilgili oralarda daha net yanıtlar bulabilirsin.
Aurion
Sith Lord
Sith Lord
Aurion

Erkek

Char Info
Level:

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 3:02 pm

ki kitaplarında palpatine bu komployu biraz daha bir farklı şekilde kurguluyordu.. orası da ayrı bir tartışma konusu..
Mst. Marcus Cornelius
Grand Master of the Jedi
Grand Master of the Jedi
Mst. Marcus Cornelius

Erkek

Char Info
Level:

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 5:02 pm

dedim bu tartışma bitmez die Very Happy hadi bende iki kelam ediim. windu gibi bi usta karşısında tüm duel boyunca numara yapamazsın bi yerinde patlar. bu sidi de olsun kim olursa olsun. bence kafa kafaya gittiler anakinin gelişine doruda koftiden bi silah düşürme muabbeti oldu belki ona lafım yok. (büyük ihtimal öle) zaten gerisi full yalan, senaryo. tam anakini kafalamaca yerdeki sahne.

bu arada sidi'nin stili hakkında bir yerde bişey okumuştum yada izlemiştim emin diilim. episode 3ün dvdsinde de olabilir. kılıç ustaları "sidous için daha önce kullanılmamıs çok farklı bir stil düşünüyoruz" diolardı. Rakibine kendini zayıf yada kaybedecek gibi gösterip onun verdiği açıktan yararlanıp işini bitirmekmiş özelliği.

son bi laf. ilk iki ustayı öldürmesi çok kolpaydı. biraz daha ii yapılabilirdi o sahne. hadi annadık çok hızlı öldürüo ikisinide öle mal gibi de durulmaz yani. şaşkınlık veya force scream de bi yere kadar. 3. filmde tek başarısız bulduğum kısımdır burası.
Mandalore
Mandalore
Mandalore
Mandalore

Erkek

Char Info
Race: Mandalorian
Credits: 197000
Level:

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimeÇarş. Şub. 06, 2008 6:14 pm

Renktaşımdır kendisi. Saygı duyarım AUAHAUAHUAH
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimePaz Mart 02, 2008 6:37 pm

Bölüm 3'te o 2 ustanın öylece ölmesi bence de çok saçmaydı.İnsan biraz dayanır.Koskoca 2 tane Jedi ustası sonuçta.Karşısındaki Sidious'ta olsa,Plageius'ta olsa kim olursa olsun öylece ölmemeliydiler.Karşısında 4 tane Jedi üstadı var sonuçta.Birde Mace Windu Palpatine düellosunda ben arada kalıyorum.Sidious geleceği tahmin ederek rol yaptı desem,o kadar riske girmek hata bence.Ya yanlış gördüyse geleceği?Adam sonuçta herşeyini planlı programlı yapıyor.Orada daha dikkatli olmalıydı.Ama bana göre o düellonun asıl galibi Mace Windu'dur.Sidious ne kadar Anakin'in gelceğini görmüş olsa da kendini o şekilde riske atmazdı.Bu yüzden gerçek gücüyle dövüştü bence ve yenildi.Ama tam zamanında Anakin geldi.
Misafir
Misafir

Mace Windu kimdir? Empty
MesajKonu: Geri: Mace Windu kimdir?   Mace Windu kimdir? Icon_minitimePaz Mart 02, 2008 6:55 pm

tartışma değilde sidiosun kılıç stili ile alakalı değişken diyebiliyorum. 3 ondan 5 bundan mesela el hareketlerini kılıç hareketlerini atarudan almış birde ordan burdan öyle duymuştuum

Mace Windu kimdir?
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Darth Maul kimdir?
» Darth Tyranus kimdir?